Hungary
Posted 3 weeks ago

Forklift driver

Jászfényszaru, Hungary

We are looking for forklift drivers for our warehouse in Jászfényszaru, Hungary.

You will have a good opportunity to further develop your career and grow with us.

Start date: As soon as possible

Your tasks and responsibilities

  • Receiving incoming goods
  • Storing the goods in the warehouse
  • Product manipulating tasks
  • Preparing loadings
  • Unloading and loading trucks

Required skills

  • Working in 2 shifts (daily 8 hours)
  • Valid forklift licences and qualification documents (okj + 3324 + 3312 + 3313)
  • Any experience in forklift driving is an advantage
  • Good computer skills (pda, computer)
  • Good communication skills
  • Must be a team player

What you can expect

  • Competitive salary + bonus traveling compensation (as regulated by Labour Code)
  • long-term job opportunity in a young and dynamic team with a family atmosphere and in an international environment.

Please send your application directly to hr.jaszfenyszaru@mauriceward.com

A Maurice Ward Group Kft Jászfényszarun működő raktárába keresünk targoncavezetőket teljes munkaidős, határozatlan idejű szerződéssel.

Elvárások

  • 2 műszakos munkarend vállalása (napi 8 órás munkaidő)
  • Érvényes targoncavezetői engedély és okj-s bizonyítvány (okj + 3324 + 3312 + 3313)
  • Targoncavezetésben szerzett tapasztalat előny, de pályakezdők jelentkezését is várjuk
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek
  • Jó kommunikációs készségek
  • Csapatjátékos

Leendő munkatársunk feladatai

  • Bejövő áru fogadása
  • Beraktározása a raktárba
  • Rakodások előkészítése
  • Anyagmozgatási feladatok
  • Áruátvétel és kiadás

Amit kínálunk

  • Alapbér + bónusz
  • Utazási költségtérítés
  • Hosszútávú munkalehetőség
  • Fiatalos, családias légkör

Kérjük, küldje el önéletrajzát a hr.jaszfenyszaru@mauriceward.com email címre.

Job Features

Job CategoryClerical/Administrative

Freight People is Maurice Ward Group’s official recruitment partner, focused on the freight forwarding, logistics and supply chain market. Please visit their page for more information https://www.freightpeople.eu

Freight People